نقد و بررسی سه نسخه بازی دنیای وارکرفت + نسخه آخر

ارسال پست
آفلاین
نمایه کاربر
master
پست: 5
تاریخ عضویت: جمعه 10 مرداد 1399, 6:49 am

نقد و بررسی سه نسخه بازی دنیای وارکرفت + نسخه آخر

پست توسط master » جمعه 10 مرداد 1399, 6:52 am

چون در انتشار این نسخه ها ، چند سال اختلاف وجود داشته از جنبه گرافیکی و سیستم عاملی هیچ بررسی انجام نخواهد شد و بیشتر هدف ما گیم پلی ، داستان و تغییرات هر پتچ از بازی هست که امتیاز خاصی برای آن نسخه به حساب می آید .
پنجمین بسته الحاقی بازی ، World of Warcraft Warlords of Draenor

اولین نسخه که پنجمین بسته الحاقی بازی نیز می باشد World of Warcraft Warlords of Draenor نام دارد که در تاریخ 13 نوامبر 2014 عرضه شد . این نسخه توانست در 24 ساعت اول فروش خود به 3.3 میلیون نسخه برسد و بعد از رونمایی، پلیر های سرور بلیزارد را به 10 میلیون افزایش بدهد .گرچه این نتایج به موفقیت نسخه Wrath of The Lick King نمی رسد ولی بعد از 2 شکست متوالی کمپانی بلیزارد در 2 نسخه قبلی این یک پیروزی و پیشرفت قابل توجه برای این غول صنعت بازی سازی به حساب می آمد که البته خیلی هم این موفقیت به طول نینجامید.

در ابتدا ارتقای هیرو ها تا لول 100 ، اضافه شدن سرزمین ارک ها قبل از انفجار و نابودی آن و حضور تعدای از شخصیت های قدیمی بازی در سیر داستانی بازی از جمله گولدان (Gul’dan)، بلکهند (Blackhand)، گروم هیل اسکریم (Grom) و دوراتان (Durotan) پدر Thrall برای دوستداران این بازی جذاب بود ولی به مرور با ادامه داستان از این جذابیت نیز کاسته شد .

از نکات جالب این نسخه اضافه شدن یک Toy در بازی به صورت دوربین عکاسی سلفی بود که پلیر های بازی در مناطق مختلف می توانستند از خود عکس سلفی بگیرند Tحتی بلیزارد مسابقه ای برای بهترین سلفی در بازی نیز ترتیب داده بود که جوایزی را هم با خود همراه داشت .

دیگر تغییرات این نسخه کمپ Garrison بود که شما می توانستید از سرباز خانه تا تمام شغل های درون بازی را در این کمپ داشته باشید . این کمپ هم منبع در امدی در بازی بود هم باعث پیشرفت نسبی شما نیز می شد . در Garrison قسمتی وجود داشت که شما می توانستید در آن جاFollowers هایی که در بازی بدست آورده بودید را به ماموریت هایی بفرستید تا برای شما طلا و آیتم های مختلف بازی را که در نبرد ها بدست اورده اند را برای شما بیاورند.

اما همه ی این ها بعد از مدتی برای بازیکنان تکراری شد . آن ها منتظر یک تغییر خاص و جدید از سوی بلیزارد بودند که به آن دست نیافتند و به مرور باز از تعداد بازیکنان در این نسخه کاسته شد .

در پایین نمرات این نسخه از بازی در بعضی از سایت های معتبر را نیز می بینید .

Game Star : 88/100

XGN :85/100

Metacritic : 87/100

Meta User : 59/100

TitanGame : 75/100
ششمین بسته الحاقی بازی ، World of Warcraft Legion

نسخه بعدی بازی World of Warcraft Legion نام دارد که در تاریخ 30 آگوست 2016 به بازار عرضه شد. این نسخه از بازی بعد از شکست ها متوالی کمپانی بلیزارد در چند نسخه ی اخیر دنیای وارکرافت توانست از نظر فروش ، تعداد پلیر و راضی بودن دوست داران این بازی به موفقیت های چشم گیری برسد . این اتفاق نشان داد دوره ی حکومت بلیزارد بر صنعت بازی سازی دنیا همچنان ادامه دارد .

از مهمترین تغییرات و نکات قوت این نسخه از بازی می توان به ارتقا هیرو ها تا لول 110 اشاره کرد. اضافه شدن جزیره ای به نام Broken isles که Gul dan در بازی به آن جا می رود تا با آزاد کردن illidan و دروازه ای برای ورود Legion ها به Azeroth به نابودی ساکنین این منطقه بپردازد از دیگر نکات این نسخه از بازی است . illidan بر خلاف او به همراه Horde و Alliance ، به جنگ با Gul dan به همراه سربازان خود که از نژادی هستند که 10000 سال قبل در دنیا وجود داشتند و از نوع الف ها نیز هستند یعنی ( Demon Hunter ) ها که برای هر 2 گروه Horde و Alliance مخصوص 2 نژاد الف آن ها به بازی نیز افزوده شده است می پردازد و او را شکست می دهد .

شما در نسخه Legion از همان ابتدا سلاح خود را مرتبط با کلس خود بدست می آورید و به مرور در بازی ارتقا می دهید. این ویژگی اضافه شده توسط بلیزارد با استقبال خوبی از سمت بازیکنان روبرو شد .

کلس Demon Hunter به یکی از کلس های قوی این بازی تبدیل شد که پلیر های این کلس را خیلی راضی نگه داشت و از سویی بازیکنان مقابل آن ها را عصبانی کرد. در ادامه بلیزارد به یک بالانس خوبی در این کلس رسید .

قسمت PVP بازی هم با تغییراتی همراه بود. این تغییرات موجوب شد بدست آوردن آیتم کمی آسان شود ، که برای بازیکنان جدید یک امتیاز به حساب می آمد.

در کل بلیزارد توانست در این نسخه با مشکلات و نواقصی که در بازی نیز وجود داشت به موفقیت برسد و دوست داران این سبک را دوباره به سمت دنیای وارکرافت بکشاند . از مهمترین نقد هایی که به این پتچ گرفته شد اتحاد نسبی بین Horde و Alliance بود که به مذاق بعضی از طرفداران دو اتیشه این 2 گروه خوش نیامده بود . بلیزارد تمام این موارد را در نسخه بعدی بازی جبران کرد .

امتیاز های این نسخه را در زیر مشاهده می کنید .

Game Spot : 90/100

XGN :91/100

Metacritic : 88/100

Meta User : 74/100

TitanGame : 87/100

خرید گیم تایم

بسته الحاقی World of Warcraft Battle for Azeroth

اگر شما نسخه Legion بازی را به طور کامل بازی کرده باشید نسخه بعدی آن یعنی Battle for Azeroth جذابیت زیادی برای شما ندارد . اما اگر بر خلاف این است حتی 1 دقیقه را هم برای این بازی از دست ندهید.

Bfa ادامه داستانی است که Horde و Alliance بعد از نابودی لژیون ها حالا به نبرد اصلی و قدیمی خود بر سر Azeroth پرداخته اند . ابتدا هورد ها شهر Night elf ها را به رهبری Sylvanas نابود می کنند و سپس آلیانس ها همین بلا را به سر Undercity می اورند و ادامه داستان بازی از همین جا شروع می شود .

داستانی نسبتا قوی ، همانند نسخه قبلی اضافه شدن مناطق جدید با طراحی ها واقعا زیبا از نکات قابل توجه بازی است . اضافه شدن تعدادی نژاد ، سفر کردن با کشتی در مناطق جدید که به ناوگان هایشان نیز معروف هستند ، طراحی مقر های زیبا به خصوص شهر Boralus پایتخت پادشاهی Alliance ها ، اضافه شدن Heart of Azeroth برای جایگزینی Artifact Weapons که اینبار گردنبندی را شما در اختیار دارید و با پیشرفت در بازی آن را لول اپ خواهید کرد ، از دیگر نکات آخرین نسخه بازی است .

محور بودن 2 رهبر هورد و الیانس و بازگشت Jaina Proudmoore از دیگر نکات جالب این نسخه است ، بالا و متنوع بودن نبرد های Horde و Alliance در طول بازی بازیکنان را به خود جلب کرده و این نسخه را به فروشی باور نکردنی برای کمپانی بلیزارد رسانده است .

در کنار همه ی این نکات عدم تغییرات مهم در کلس ها ، ضعیف بودن Raid ها و Dungeon ها و تشابه زیاد بازی با نسخه قبلی از نکات منفی این نسخه به حساب می آید که تاثیر زیادی در امتیازات این بازی نیز داشته است ، در زیر می توانید امتیاز این نسخه از بازی را در تعدادی از سایت های معتبر مشاهده کنید .

Game Spot : 70/100

XGN :74/100

Metacritic : 79/100

Meta User : 41/100

TitanGame : 78/100
آخرین بسته الحاقی بازی World of Warcraft Shadowlands

جدیدترین بسته الحاقی بازی دنیای وارکرفت تحت عنوان World of Warcraft Shadowlands در سال 2019 طی مراسمی به کاربران و دوست داران این بازی معرفی شد.

شدولندز به نسبت نسخه های قبلی تغییرات بنیادی داشته و تلاش های بسیاری برای جذاب تر شدن بازی برای گیمر ها شده است.برخی از ویژگی های بازی را میتوانید در مقاله زیر بخوانید:

شدولندز : دنیای مردگان

بلیزارد تاریخ دقیق عرضه بازی را ارائه نکرده اما این بازی تا انتهای سال 2020 به طور کامل در اختیار گیمر ها قرار خواهد گرفت.
سخن پایانی

امیدوارم از بررسی این 3 نسخه از بازی اطلاعات کافی را بدست اورده باشید در آینده به بررسی نسخه های قدیمی تر بازی نیز خواهیم پرداخت .

نویسنده : شکیب عقیلی فر

ارسال پست